Jak urządzić kuchnię?

0
238
Jak urządzić kuchnię?

Kuchnia jest miejscem, w którym codziennie spędzamy wiele czasu. Powinna być zatem nie tylko ładna, ale także praktycznie urządzona. O czym trzeba pamiętać rozpoczynając urządzanie kuchni?

Praktyczny rozkład mebli kuchennych

Urządzanie kuchni wbrew pozorom nie jest takie trudne, na jakie może wyglądać. Wystarczy pamiętać o kilku ważnych zasadach, aby stworzyć praktyczną kuchnię i to bez pomocy profesjonalistów.

Podstawą przy tworzeniu praktycznej kuchni jest zaplanowanie ułożenia mebli. Ważna jest ich liczba, wielkość oraz ustawienie. Początkowo dobrze jest zaplanować umiejscowienie najważniejszych elementów, czyli sprzętu: lodówki, piekarnika, kuchenki z pochłaniaczem oraz zmywarki i zlewozmywaka. Przyjęło się, że ich ustawienie powinno być dopasowane do kolejności przyrządzania posiłków. Według tej zasady najlepiej z brzegu kuchni umieścić lodówkę, tuż obok zlewozmywak, a za nimi kuchenkę oraz piekarnik. Każdy z tych elementów powinien znajdować się w zasięgu ręki, dzięki temu poruszanie się po kuchni będzie prostsze, a gotowanie dużo przyjemniejsze.

Wystarczająca ilość miejsca do przechowywania

Drugą ważną sprawą jest ilość miejsca przeznaczonego do przechowywania wszystkich akcesoriów kuchennych, produktów spożywczych i przede wszystkim naczyń.

Kuchenne szafki muszą być dostosowane do domowników, ilości wymienionych wcześniej rzeczy a także trybu życia tych, którzy korzystają z kuchni. Tradycyjne szafki kuchenne na pewno będą doskonałym sposobem na przechowywanie dużych zapasów oraz przeróżnych przetworów, z powodzeniem zastąpią spiżarnię. Duże szuflady to opcja dla osób ceniących sobie wygodę, a umiejętnie zagospodarowane pozwalają na świetną segregację w przypadku przypraw, sztućców czy herbat i łatwo w nich utrzymać porządek. W obu przypadkach organizację przestrzeni ułatwiają przeróżne organizery oraz pojemniki do przechowywania. Szafki z oszklonymi drzwiczkami wspaniale wyglądają, zwłaszcza z ustawioną wewnątrz kolorową porcelaną czy eleganckim szkłem, ale wymagają nieco więcej uwagi w kwestii utrzymania porządku. Szafki narożne oszczędzają sporo miejsca, ale wygodne korzystanie z nich zazwyczaj oznacza konieczność montażu specjalnego systemu obrotowego ułatwiającego dostęp w głąb szafki.

Najważniejsze wyposażenie kuchni

Ostatnią, ale równie ważną rzeczą jest wyposażenie kuchni, którym zapełnione będą szafki i które ułatwi codzienne czynności. Podstawa to ostre noże, deski do krojenia, wygodne patelnie i garnki dopasowane do rodzaju kuchenki, ale też mnóstwo mniej oczywistych gadżetów, jak np. duże misy, wszelkie półmiski i patery, blachy do ciast, wyciskarki i obieraki, sitka i cedzaki oraz różne łopatki służące do gotowania. Te ostatnie powinny być dopasowane do rodzaju wybranych garnków, zupełnie inne są przeznaczone do tych metalowych, a inne do takich z powłoką ceramiczną czy teflonową.

Więcej przeczytasz na stronie: https://cowkuchni.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here