Jak wybrać wygodny fotel dla kręgosłupa?

0
343
Jak wybrać wygodny fotel dla kręgosłupa?

Bardzo duży wybór foteli może sprawić, że trudno będzie nam się zdecydować na konkretny model. Czym się kierować przy zakupie fotela? Czy zwracać uwagę tylko na aspekt wizualny? Najlepiej będzie wybrać taki fotel, który będzie wygodny dla kręgosłupa i dodatkowo będzie się pięknie prezentował w naszej sypialni, biurze lub salonie.

Fotel musi pasować do ogólnej aranżacji wnętrza i powinien wkomponować się w styl pomieszczenia w którym zajmie miejsce. Ogromny wybór pięknych foteli oferuje marka ScandicSofa. Bez względu na to, czy wybieramy fotel do salonu, czy też do biura, to jeśli ma być wygodny dla kręgosłupa, powinniśmy kierować się kilkoma zasadami podczas zakupu. Fotele w zależności od miejsca przeznaczenia będą różnić się wyglądem, natomiast, aby spełnić swoją funkcję, powinny posiadać takie same cechy techniczne.

Jak wybrać wygodny fotel dla kręgosłupa?

Wygodny fotel dla kręgosłupa – na co zwracać uwagę?

Fotel wygodny dla kręgosłupa powinien mieć wygodne i odpowiednio wyprofilowane oparcie właściwej dla nas wysokości. Istotny jest również regulowany zagłówek oraz oparcia na ręce odpowiedniej szerokości. Siedzisko powinno mieć nie więcej niż 50 cm szerokości i bardzo ważne, aby wszystko można było sobie odpowiednio regulować w zależności od aktualnej potrzeby. Kupując fotel, warto również pamiętać o odpowiednim podnóżku, który zapewni dodatkowy relaks, gdy będziemy mogli na nim wyprostować nasze nogi. Fotel do salonu lub sypialni może mieć jak najbardziej funkcję rozkładania, tak aby można było sobie uciąć czasami popołudniową drzemkę. Jeżeli chodzi o fotel biurowy, bardzo istotne jest, aby miał specjalny profil w części lędźwiowej naszych pleców. Odpowiednie podparcie w tym miejscu zapewni komfort pracy i zaoszczędzi wielu dolegliwości bólowych. Jest to bardzo ważne, chociażby z tego względu, iż ból pleców rozprasza, często trzeba robić przerwę w pracy na tak zwane rozprostowanie kręgosłupa. Takie oderwanie się od obowiązków dekoncentruje i sprawia, że nasze zadania wykonujemy wolniej, a efektywność spada. Więc jak widać, tak niewiele trzeba, aby czuć się komfortowo w pracy. Dobrze dobrany fotel to połowa sukcesu w wykonywaniu naszych zadań.

Wygodny fotel dla kręgosłupa – najmodniejsze modele

Obecnie bardzo modny jest styl vintage i eco, czyli fotele wykonane z naturalnych materiałów w kolorystyce ziemi. Podobnie jest w przypadku foteli w stylu skandynawskim, które również w ostatnim czasie zyskują na popularności. Wszelkie mosiężne dodatki są również mile widziane, ale oczywiście najważniejszy jest nasz własny gust i to, co nam się podoba. Natomiast oczywiście ponadczasowa skóra jest zawsze w trendach i fotel wykonany z takiego materiału niezmiennie pięknie będzie się prezentował w najróżniejszych aranżacjach. Wygodny fotel dla kręgosłupa to bardzo dobra inwestycja, ponieważ zyskujemy nie tylko fajny dodatek do salonu czy sypialni w postaci nowego mebla, ale dodatkowo korzystając z niego, przyniesiemy ulgę naszemu kręgosłupowi, który na co dzień i tak bywa mocno nadwyrężony. Pamiętajmy o tych kilku istotnych rzeczach, jakie powinien mieć fotel wygodny dla kręgosłupa, a wrócimy z zakupów z super komfortowym meblem, który będzie nam służył przez wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here