Jaką nowoczesną lampę wybrać do kuchni?

0
612
Jaką nowoczesną lampę wybrać do kuchni?

Styl wystroju kuchni buduje nie tylko kolor na ścianach czy nowoczesna zabudowa meblowa. Bardzo ważnym elementem aranżacji wnętrza są dodatki, w tym oświetlenie. Dawno zapomnieliśmy już o lampach, które nie współgrały z pozostałymi elementami wyposażenia lub dość luźno się z nim wiązały, a ich jedynym zadaniem było oświetlanie wnętrza. Dziś większą wagę przywiązujemy do detali, dlatego wybieramy lampy, które także zdobią pomieszczenie. Jakie oświetlenie wybrać do kuchni?

Duża lampa

Zacznijmy od dużych lamp, które montowane są najczęściej nad stołem. Idealnie komponują się z wnętrzem urządzonym w stylu nowoczesnym, w którym dominuje minimalizm. Ważne jest, aby lampa nie była mocno dekorowana. Najlepiej sprawdzą się proste modele, jednobarwne, które świetnie łączą się z bielą, czernią i szarością, czyli kolorami wyróżniającymi współczesne projekty wnętrz. Bardzo istotny jest także sposób zawieszenia lampy – nie bezpośrednio przy suficie, ale nisko nad stołem.

Rozmiar lampy powinien być oczywiście dostosowany do wielkości pomieszczenia, jednak nie bójcie się podejmować odważnych decyzji w zakresie aranżacji kuchni. Nawet w kompaktowym wnętrzu świetnie sprawdzi się masywna lampa, wisząca nisko nad stołem. Wówczas, aby nie stworzyć przytłaczającego wrażenia, można zdecydować się na abażur w jaśniejszym kolorze. Niezależnie, na jakie rozwiązanie się zdecydujecie, w zakupach pomocny będzie szybki kredyt.

Kształt

Jak wspomnieliśmy, nowoczesność to między innymi minimalizm. Trudno więc wybierać lampy o zróżnicowanych i skomplikowanych kształtach. Najlepszym rozwiązaniem będą proste abażury na przykład okrągłe. Świetnie komponują się z każdym wnętrzem, dodając mu elegancji. Nie inaczej jest z lampami prostokątnymi, które sprawdzą się w dużych pomieszczeniach. Pamiętajcie jedynie, aby unikać ozdobników, czyli elementów dekorujących abażur czy na przykład wiszących kryształków, które do nowoczesnego wnętrza zwyczajnie nie pasują.

Modnym rozwiązaniem są lampy metalowe, które kształtem nawiązują do klasycznych figur geometrycznych. Wyróżniają się nie tylko oryginalną stylistyką, ale przede wszystkim trwałością. Doskonale sprawdzą się w kuchni, gdzie stała obecność pary wodnej czy tłuszczu może uszkodzić delikatny, materiałowy abażur. Są też bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. Modele metalowe są nieco droższe od lamp klasycznych, ale różnicę w cenie bez trudu pokryjecie z pomocą szybkiego kredytu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here