Lampy stołowe szklane do salonu – jak wybrać odpowiednie?

0
355
Lampy stołowe szklane do salonu – jak wybrać odpowiednie?

Salon należy do tych pomieszczeń, w którym gromadzą się wszyscy domownicy, nie tylko na codziennym odpoczynku po pracy, ale także w trakcie ważnych kameralnych uroczystości, czy spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Właśnie dlatego wymaga odpowiedniej oprawy oświetleniowej. Warto stawiać nie tylko na żyrandole, ale także na dodatkowe źródła światła, dzięki którym we wnętrzu można wprowadzić klimatyczną atmosferę. Dlaczego szklane lampy stołowe to strzał w dziesiątkę i jak dobrać model odpowiedni do pomieszczenia?

Stylistyczna aranżacja wnętrza

Jedną z kluczowych kwestii, którą należy uwzględnić, jest charakter wnętrza, w którym mają znajdować się lampy stołowe szklane. Najlepiej, by w przypadku tych stylistycznych modeli lamp, kierować się nie tylko wielkością stołu, ale i aranżacją, która powinna nawiązywać do wystroju o charakterze nowoczesnym, minimalistycznym, prowansalskim i glamour.

Przy wyborze dobrze będzie również kierować się charakterem głównego oświetlenia, czyli żyrandolu lub lampy sufitowej, by wraz z tymi stojącymi na stole tworzyły spójną, harmonijną całość.

Lampa z transparentnego szkła może odbijać światło, dlatego najlepiej, by taki model znajdował się na stole z matowym wykończeniem. Jeśli natomiast stół wyposażono w blat na wysoki połysk, dobrym pomysłem będzie postawienie na nim lampki ze szronionego lub mlecznego szkła.

Co ważne, lampa ma pełnić nie tylko funkcję estetyczną, ale i praktyczną. Dobór żarówki o ciepłej lub chłodnej barwie światła będzie miał znaczny wpływ na tworzoną w salonie atmosferę.

Wielkość szklanej lampy stołowej

Stołowa lampa wykonana ze szkła umiejscowiona na stoliku kawowym lub jadalnianym nie powinna być zbyt dużych rozmiarów, gdyż może przeszkadzać domownikom podczas prowadzonych przy stole rozmów. Okazalsze modele można postawić na stolikach umieszczonych w narożniku pokoju, na komodzie, półkach i innych meblach o charakterze dekoracyjnym. 

Dobrym pomysłem jest również ich umiejscowienie tuż przy szezlongu lub leżance w salonie, gdyż mogą stanowić źródło światła przy wieczornej lekturze i odpoczynku.

Odpowiednio dobrana szklana lampa stołowa nie tylko podkreśli walory estetyczne wnętrz. Dzięki emanowaniu rozproszonym światłem może w subtelny sposób optycznie powiększyć przestrzeń i stanowić designerski element wystroju. Salon, w którym pojawi się taki model lampy, nabierze wyjątkowej elegancji, klasy i wytworności, a sama lampa wpłynie na jego estetykę i panujący w nim nastrój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here