Poznaj najbardziej uniwersalne i praktyczne kolory domów

0
532
Poznaj najbardziej uniwersalne i praktyczne kolory domów

Elewacja domu jednorodzinnego powinna mieć odpowiednio dopasowany kolor. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się z najbardziej uniwersalnymi barwami oraz ich odpowiednim dopasowaniem.

Wybór koloru domu

Wybór odpowiedniego koloru elewacji domu z całą pewnością jest niezwykle istotnym aspektem w trakcie jego budowy. Podczas dopasowania najlepszego koloru powinno się zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Wśród nich można przede wszystkim wymienić kolorystykę dachu, ale także okien, drzwi oraz cokołów, rynien i parapetów. Dzięki temu całość będzie się prezentowała niezwykle spójnie i będzie fantastycznie wyglądać w otoczeniu innych elementów architektury.

Elewacja do brązowego dachu

Brązowy dach to klasyczne rozwiązanie, które bardzo dobrze komponuje się z otoczeniem. Najlepsza kolorystyka elewacji w tym przypadku będzie obejmowała wszelkie ciepłe odcienie, które podobnie wyglądają. Brąz jest dość intensywną barwą, dlatego sam kolor elewacji powinien być odpowiednio stonowany. Idealnie sprawdzą się w tym przypadku beż, ecru, a także złamana biel, piasek lub karmel. Jednak w przypadku brązowego dachu nie jest polecana biała elewacja, ponieważ kontrast może być zbyt duży.

Elewacja do czerwonego dachu

Bardzo często domy mają również czerwone dachy. Powinno się do nich w odpowiedni sposób wybrać kolor elewacji. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się wszelkie ciepłe odcienie. Wśród nich można między innymi wyróżnić barwy kremowe, piaskowe, a także beże. Taka kompozycja będzie się najlepiej prezentować. Jasny beż i czerwony dach to doskonałe zestawienie, nad którym warto się zastanowić podczas tworzenia wizji aranżacji budynku.

Elewacja do grafitowego dachu

Wśród najbardziej popularnych kolorów dachów można również wymienić grafit. Grafit idealnie komponuje się z wieloma zróżnicowanymi barwami. Wśród nich można przede wszystkim wyróżnić biel, ale także inne stonowane odcienie. Połączenie grafitu z bielą charakteryzuje się wyjątkowo wysokim poziomem elegancji. Jednak w tym przypadku ma również zastosowanie beton Jelenia Góra, który jest idealnym materiałem do stworzenia elewacji. W obecnych czasach bardzo często wykorzystuje się beton architektoniczny w postaci płyt lub masy.

Elewacja do czarnego dachu

Klasycznym kolorem dachu jest również czerń, która jest dość chętnie wybierana. Czarny jest bardzo uniwersalny i bez większych problemów można dopasować do niego inne barwy. Jednak ten kolor może również przytłoczyć, dlatego na elewację nie jest polecany wybór zbyt intensywnej kolorystyki. Wśród najbardziej popularnych barw, które sprawdzą się w tym przypadku, można wymienić marmur, krem, a także ecru. Takie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze.

Elewacja do zielonego dachu

Dach może mieć także zielony kolor. Do tej kolorystyki można dopasować bardzo wiele zróżnicowanych barw, które będą bardzo uniwersalne. Wśród nich wyróżnia się w szczególności jasne żółcie, ciepłe beże, a nawet szarości. Dodatkowo w tym przypadku warto również zdecydować się na białą elewację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here