Styropian – cena oraz właściwości materiału izolacyjnego

0
374
Styropian - cena oraz właściwości materiału izolacyjnego

Termoizolacja domu pomaga w znacznym stopniu zredukować koszty związane z ogrzewaniem pomieszczeń. Jednym z popularniejszych materiałów stosowanych do dociepleń budynków jest styropian cena tego produktu zależy w głównej mierze od rodzaju, grubości oraz od parametrów technicznych. Materiał jet powszechnie używany do dociepleń zewnętrznych ścian oraz podłóg.

Rodzaj styropianu i jego właściwości

Na rynku najczęściej występuje styropian biały oraz grafitowy, te dwa materiały różnią się głównie parametrami. Biały materiał stosowany do izolacji ma większy współczynnik przenikania ciepła niż grafitowy styropian cena tego drugiego jest więc wyższa. Grafitowy materiał izolacyjny stosowany jest powszechnie do termoizolacji ścian zewnętrznych w budynkach. Biały styropian jest używany częściej w pomieszczeniach. Specjalny styropian podłogowy to bardzo gruby i solidny produkt, który stosowany jest do izolacji posadzek. Charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia, zgniatanie i zapewnia doskonałą izolację od zimna.

Ceny styropianu — od czego zależą?

Dobrej jakości produkt cechuje się nie tylko atrakcyjną ceną styropianu, ale również powinien mieć mały wskaźnik wchłaniania wody. Parametr ten nie powinien przekraczać 3%. Styropian należy zabezpieczyć przed działaniem czynników klimatycznych, takich jak słońce lub opady deszczu. Dzięki temu staje się on trwały oraz odporny na uszkodzenie i przemarzanie. Istotne znaczenie ma również grubość, jaką cechuje się styropian cena zależy także od zastosowanych dodatków. Szary materiał izolacyjny ma w swoim składzie dodatek grafitu — poprawia to jego właściwości izolacyjne oraz sprawia, że jest on wytrzymalszy.

Zalety stosowania styropianu

Materiał stosowany do dociepleń lub izolacji, jakim jest styropian to produkt niezwykle lekki. Praca z nim jest łatwa i szybka. Z racji niewielkiego ciężaru — styropian nie obciąża konstrukcji oraz elewacji. Stosowany jest zarówno w nowych budynkach, jak i w starszych domach, które wymagają termomodernizacji. Cena styropianu zależy od jego grubości oraz od przeznaczenia. Każdy materiał izolacyjny ma określany współczynnik przenikania ciepła. Im mniejszy parametr, tym lepszymi właściwościami cechuje się dany styropian. Styropian to wciąż produkt najczęściej wybierany do termoizolowania domów oraz budynków gospodarczych. Wystarczy go nakleić na ściany, pokryć klejem oraz tynkiem. Taka izolacja przetrwa wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here