Zmień swój styl życia – jak to osiągnąć?

0
456

Wiele z nas szybko zniechęca się porażkami życiowymi. Dopada nas rezygnacja, w efekcie czego poddajemy się walkowerem.
Duży wpływ na taką sytuację ma nasze myślenie – chcemy za dużo osiągnąć błyskawicznie. Każdy cel należy się realizować małymi krokami. Aby zrealizować to, na czym nam zależy konieczne jest rozplanowanie zmiany stylu życia w czasie.

Pierwszy krok

Pierwszym krokiem jest zadbanie o odpowiedni sen. Sen to bardzo istotna sprawa. Nie można lekceważyć nocnego wypoczynku. Nasze pozytywne myślenie w dużej mierze uzależnione jest od optymalnej ilości godzin snu.

2 krok

Szklanka wody z cytryną i miodem na dobry początek dnia. Pomoże nam to usunąć szkodliwe toksyny z organizmu.

3 krok – uprawiajmy jakiś sport.

Każda postać ruchu jest wskazana, czy to będzie bieganie, czy basen, czy jazda na rowerze.

Czwarty krok

Trzeba wprowadzić nawyk jedzenia owoców zamiast słodyczy. Fruktoza to rzecz o wiele bardziej korzystna dla naszego ciała niż biały cukier.

Piąty krok

Na wiosnę i latem należy przebywać na świeżym powietrzu tak często, jak to możliwe. To pomoże nam w utrzymaniu dobrej kondycji psycho-fizycznej. Im więcej spacerujemy, tym lepiej dotleniony umysł. Ma to oczywiście wpływ na lepsze samopoczucie.

Szósty krok

Jak najwięcej zieleniny do każdego posiłku. Im więcej witamin i mikroelementów tym korzystniej dla nas. Poprawia się nasz układ odpornościowy. Różne choroby dopadają nas rzadko.

7 krok

Unikajmy smażonych potraw. Posiłki powinny być przyrządzone poprzez gotowanie, duszenie i pieczenie. Są lżej strawne i nie powodują problemów gastrycznych.

Ósmy krok

Zróbmy wszystko, aby się częściej śmiać i uśmiechać do ludzi. Uśmiech to skarb, pomaga przeżyć nawet najtrudniejsze chwile. Ma to duże znaczenie szczególnie jesienią i zimą, gdy niewiele jest słonecznego światła za oknem.

9 krok

Zawsze należy mieć czas dla bliskich i znajomych. Rezygnowanie ze spotkań ze względu nadmiaru pracy to bardzo niedobry sposób postępowania.

Tekst powstał przy współpracy z serwisem blogs4shops.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here