Fotele biurowe a zdrowie pracowników

0
389
Fotele biurowe a zdrowie pracowników

Wizytówką przedsiębiorstwa są pracownicy na każdym szczeblu, od asystentów przez specjalistów różnych dziedzin, aż po dyrektorów i menedżerów. Każdy z nich powinien więc czuć się na swoim miejscu pracy komfortowo – pod względem psychicznym, jak i fizycznym. Aby tak się stało pracodawca powinien stworzyć odpowiednie miejsce pracy każdemu ze swoich pracowników.

Dobrze dobrany fotel biurowy może mieć zbawienny wpływ na zdrowie pracownika. Dobór mebli ma zatem znaczenie nie tylko na prestiż miejsca, ale także na komfort pracy pracowników. A powszechnie wiadomo, że każdą firmę, zarówno większą, jak i mniejszą – tworzą ludzie. Warto więc o nich dbać.

Wizytówką przedsiębiorstwa są pracownicy na każdym szczeblu, od asystentów przez specjalistów różnych dziedzin, aż po dyrektorów i menedżerów. Każdy z nich powinien więc czuć się na swoim  miejscu pracy komfortowo – pod względem psychicznym, jak i fizycznym. Aby tak się stało pracodawca powinien stworzyć odpowiednie miejsce pracy każdemu ze swoich pracowników.

W pracy spędza się przecież aż 8 godzin swojego cennego czasu dziennie. Czas ten ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie każdego człowieka. A jeśli będą one pozytywne, praca będzie szła szybciej, sprawniej i wydajniej. Najważniejszym na miejscu pracy jest więc fotel biurowy.

Dlaczego odpowiedni dobór fotela jest tak ważny?

Długotrwałe siedzenie przy biurku może sprawiać, że pracownik odczuwać będzie ból kręgosłupa, drętwienie rąk lub nóg. Zapobiec temu może dobór odpowiednich mebli: ergonomicznego fotela i dopasowanego do niego i wymiarów użytkownika – biurka. Ergonomiczny fotel biurowy jest w stanie zniwelować ból kręgosłupa, zwłaszcza w części lędźwiowej oraz szyjnej. Jest to możliwe dzięki zagłówkom z możliwością regulacji.

Siedzisko dobrze dobranego fotela posiadać powinno szereg regulacji, takich jak między innymi głębokości czy wysokości. Do takiego siedziska przydają się podłokietniki o odpowiednim rozstawie, a także elastyczny zagłówek i wyraźny profil lędźwiowy, który uczyni z siedzenia przyjemną czynność.

Komfortowi użytkowania fotela biurowego sprzyja również pięcioramienna podstawa jezdna z kółkach wyposażonych w antypoślizgowe powłoki. Takie kółka zapobiegają wywrotkom, dbają więc o bezpieczeństwo w miejscu pracy. Podczas długich godzin w pozycji siedzącej przydaje się również (a może przede wszystkim) wygodne siedzisko. Powinno być ani nie za miękkie, ani nie zbyt twarde.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here