Baterie podtynkowe – dlaczego warto zainteresować się tym rozwiązaniem?

0
394
Baterie podtynkowe - dlaczego warto zainteresować się tym rozwiązaniem?

Dostęp do wody o odpowiedniej temperaturze jest kwestią kluczową w funkcjonowaniu każdej łazienki. Służące temu celowi elementy wyposażenia, takie jak baterie podtynkowe, są więc nieodłącznym elementem tego pomieszczenia. Jakie korzyści można osiągnąć, stosując te właśnie, specyficzne konstrukcje?

Baterie podtynkowe – podstawowe informacje o konstrukcji

Nowoczesne baterie podtynkowe, w odróżnieniu od klasycznych rozwiązań z tej grupy asortymentowej, składają się z dwóch zasadniczych elementów. Główna część zostaje umieszczona we wnętrzu ściany i pozostaje całkowicie niewidoczna dla użytkownika. Drugą stanowią elementy zewnętrzne. Są one dostępne dla każdej osoby, która korzysta z pomieszczenia – umożliwiają pobór wody oraz sterowanie jej przepływem.

W rezultacie użycia tego typu rozwiązania konstrukcyjnego możliwe jest ograniczenie widoczności całej baterii. Wpływa to z jednej strony na estetykę, z drugiej natomiast – na wygodę użytkowania łazienki. Zastosowanie baterii podtynkowych może być przy tym różnorakie. Najczęściej pozwalają one na korzystanie z natrysku lub umywalki, nie ma jednak przeszkód, by używać ich w innych celach. .

Baterie podtynkowe – zalety stosowania

Nowoczesne systemy tego typu mogą zapewnić spore oszczędności. Umożliwiają to na przykład termostaty, które są montowane w niektórych spośród produktów z tej grupy asortymentowej. Dzięki stałej temperaturze wody użytkownik może uniknąć wysokich rachunków za energię, zużytą do jej podgrzania. Nie jest to jedyna zaleta baterii podtynkowych. Są  one również niezwykle praktyczne, szczególnie wówczas, gdy konieczne jest urządzenie niewielkiego wnętrza. Skrycie dużej części instalacji w ścianie pozwala na uzyskanie sporych oszczędności przestrzeni. Istotny może być też fakt, że w przypadku produktów tego typu ograniczona zostaje powierzchnia elementów konstrukcyjnych, które należy poddawać systematycznemu czyszczeniu – większość z nich zostaje zamontowana pod tynkiem i nie jest widoczna.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że baterie podtynkowe zapewniają duża swobodę w projektowaniu wnętrza. Elementy sterujące tego sprzętu mogą bowiem zostać umieszczone w dowolnym miejscu łazienki, nawet w sporej odległości od wylewki. Zwiększa to znacząco możliwości aranżacyjne. Zastosowanie rozwiązań tego typu pozwala jednak przede wszystkim na osiągniecie znakomitych efektów wizualnych we wnętrzach o różnej stylistyce. Baterie te świetnie współgrają bowiem zarówno z wystrojem tradycyjnym, jak i nowoczesnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here