Sofy Chesterfield królowe salonów od Polskie-Chesterfieldy

0
682
Sofy Chesterfield królowe salonów od Polskie-Chesterfieldy

Centrum każdego salonu wydaje się być sofa lub zestaw wypoczynkowy. Mówi się często, że to serce salonu. Dlatego o serce trzeba dbać i wybrać takie aby było solidne i piękne. Takie właśnie są sofy chesterfield.

Sofy chesterfield

Sofy chesterfield wywodzą się ze stylu angielskiego i są mocno osadzone w historii designu. Sofy te na pewno należą do klasycznych i wpasowują się we wnętrza pełne antyków i stylowych bibelotów.

O wyjątkowości sofy chesterfield świadczy jednak fakt, że jest to mebel który odnajduje się we współczesnych aranżacjach i to w bardzo różnych stylach.

Zdarza się np.: nazywać sofy chesterfield sofami glamour zwłaszcza kiedy charakterystyczne guziki wykańczające pikowanie zamienimy na guziki kryształowe.

SOFA CHESTERFIELD LADY KWIATY 3 OSOBOWA

SOFA CHESTERFIELD LADY KWIATY 3 OSOBOWA (foto: Polskie-Chesterfieldy.pl)

Sofy chesterfield poprzez kontrast doskonale sprawdzają się we wnętrzach loftowych, industrialnych.

Gdyby sofę chesterfield wykonać z tkaniny wyglądającej jak surowy len mogłaby wówczas dopasować do salonu w stylu boho.

Zwarta bryła sof chesterfield jest również wykorzystywana w aranżacjach minimalistycznych. Taka sofa jest wówczas mocnym akcentem wnętrza i tworzy przyjazną atmosferę.

Sofy chesterfield jaką wybrać?

Aby wybrać odpowiednią sofę chesterfield należy najpierw określić jakie mamy wobec niej oczekiwania. Ile mamy miejsca, i ile osób będzie z niej korzystać? Jeśli mamy niewiele miejsca, a potrzebujemy więcej miejsc siedzących możemy sofę uzupełnić o pufy czy fotele.

Możemy też wybrać model o węższych bokach, czy nawet bez boku aby uzyskać jak najwięcej miejsca do siedzenia.

KANAPA CHESTERFIELD CELEBRITY 3 OSOBOWA

KANAPA CHESTERFIELD CELEBRITY 3 OSOBOWA (foto: Polskie-Chesterfieldy.pl)

Fotel Chesterfield samodzielny mebel czy uzupełnienie wypoczynku?

Fotel Chesterfield jest meblem reprezentatywnym dlatego doskonale sprawdza się jako samodzielny mebel.

Popularnym fotelem chesterfield są fotele Uszaki. Bardzo często ustawione są one niezależnie od części wypoczynkowej salonu. Pasują do gabinetów, do bibliotek, salonów czy do sypialni. Doskonale też pasują do pokoju dziecięcego, przecież nie ma nic wspanialszego niż wieczorne opowiadanie, czy czytanie właśnie na takim fotelu.

Fotele Chesterfield występują również w formie niższej, wówczas częściej tworzą komplet z sofą czy narożnikiem. Mogą one oczywiście również funkcjonować osobno i być np.: wyposażeniem gabinetu zamiast sofy.

Sofa chesterfield z funkcją spania, czy warto?

SOFA ROZKŁADANA CHESTERFIELD CANON Z FUNKCJĄ SPANIA CODZIENNEGO 3 OSOBOWA

SOFA ROZKŁADANA CHESTERFIELD CANON Z FUNKCJĄ SPANIA CODZIENNEGO 3 OSOBOWA (foto:Polskie-Chesterfieldy.pl)

Wiele modeli sof chesterfield ma możliwość zamontowania mechanizmu funkcji spania. Sofa Chesterfield z funkcją spania to bardzo dobre rozwiązanie. Daje nam możliwość przenocowania naszych gości jeśli nie mamy wyodrębnionej dla nich sypialni.

Funkcja spania wózkowa może np.: również służyć jako podnóżek, czy po prostu zwiększenie powierzchni sofy co jest dobrym rozwiązaniem np.: przy rodzinnym oglądaniu filmów

Jeżeli chcielibyśmy zdecydować się na spanie codzienne na sofie chesterfield wówczas powinniśmy wybrać kanapę z funkcją spania IdealMeble. Posiada ona odpowiedni stelaż przystosowany do codziennego spania, oraz materac wzbogacony o sprężyny bonelowe takie jak montuje się w materacach do łóżek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here