Świetlówki LED – sposób na oszczędność

0
371
Świetlówki LED - sposób na oszczędność

Wymiana oświetlenia na ledowe to sprawdzony sposób na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną. Świetlówki są bardzo wydajne, długowieczne i pobierają znacznie mniej prądu niż ich zwykłe odpowiedniki. Co więcej, świetlówka nie nagrzewa się mocno, ma atrakcyjny, a wręcz designerski wygląd i wpisuje się w kanon nowoczesnego wnętrza. Warto postawić na świetlówki LED i zmienić wygląd swojego otoczenia.

Zalety świetlówek LED

Oświetlenie LED pobiera bardzo mało energii, daje przyjemne światło o odpowiedniej intensywności. Świetlówki nie nagrzewają się szybko, dlatego są bezpieczne w pokoju dziecięcym. Ten rodzaj oświetlenia nadaje się praktycznie do każdego pomieszczenia. Za pomocą świetlówek LED można oświetlać nawet elewacje budynków oraz ogrody. Zmiana źródła światła na ledowe pozwoli na spore oszczędności, to szczególnie ważna zaleta w czasach wzrostu cen za energię elektryczną. Żarówki LED są bardzo trwałe, zapewniają wiele lat świecenia, co również przyczyni się do mniejszych wydatków.

Świetlówki LED do domu oraz do biura

Energooszczędność oświetlenia LED wykorzystywana jest również w firmach. W biurach, w sklepach, w fabrykach oraz w magazynach wymienia się oświetlenie na ledowe. To nie tylko aspekt ekonomiczny, ale również ekologiczny. Zainwestowanie w LED zmniejsza zużycie energii, co korzystnie wpływa na środowisko. Świetlówki LED dostępne są w wielu barwach – może to być światło zimne lub ciepłe. Wszystko zależy od preferencji i od gustu inwestora. Wysokiej jakości świetlówki emitują światło o barwie neutralnej. Taki rodzaj oświetlenia bardzo dobrze sprawdzi się w miejscu pracy. Światło emitowane ze świetlówek LED daje wyraźne widzenie, ale zminimalizowany zostaje tzw. efekt olśnienia.

Rodzaje świetlówek LED

Oświetlenie LED w postaci świetlówek może mieć różną budowę. Wybierając świetlówki, należy zwrócić uwagę na ich moc, rodzaj przyłącza, strumień świetlny oraz na barwę emitowanego światła. Dostępne jest oświetlenie przeznaczone do kloszy, ale też tubowe, które można zainstalować w oprawach z indukcyjnym zapłonem. Świetlówki LED mają bardzo wysoką trwałość, najbardziej efektywne modele mogą świecić ponad 30 tysięcy godzin, wypada to naprawdę dobrze w porównaniu ze zwykłymi żarówkami. Do tego dochodzi bardzo mała usterkowość – to cecha oświetlenia najwyższej jakości. W biurach, w chłodniach oraz na halach produkcyjnych używa się przeważnie świetlówek LED o barwie neutralnej, które są stosunkowo długie. W domach można sięgać po żarówki emitujące światło ciepłe, są one odpowiednio mniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here